„Огоста” Хайредин с важна победа в Роман

0
229

„Огоста” Хайредин победи с 3:1 ФК „Искър 1923” Роман при гостуването си в 9-ти кръг на областната „А” Врачанска футболна група. Въпреки кадровите проблеми шампионът от миналия сезон показа класа и взе трите точки в Роман. За „Огоста” липсваха четирима от титулярите: Георги Георгиев, Владимир Йорданов и контузените Александър Ангелов и Ангел Големанов. Пламен Първанов отправи опасен изстрел от пряк свободен удар, вратарят я изби, а в добавка Любомир Ангелов откри резултата в полза на гостите от Хайредин. Вторият гол за „Огоста“ отбеляза Мартин Ангелов-Сунеса след спринт от 40 метра и страхотен пас на Първанов. Второто полувреме започна силно за гостите от Хайредин, като отново Първанов бе в цетръра на събитията – той разстреля вратаря с топовен изстрел от 35 метра, но съдията отмени попадението, след като Борислав Йорданов показа феърплей и призна че е направил нарушение точно преди гола. В 85-та минута домакините се върнаха в мача с едно попадение. В 90-та минута Първанов сложи край на мача след перфектно изпълнена дузпа за 3:1 в тяхна полза. „Огоста” събра актив от 17 т. след изиграни 7 мача. „Искър 1923” остана с 13 т.